Spirulina

Spirulina to zielono-niebieska alga hodowana zaledwie w kilku miejscach na świecie. Wspomaga poprawę kondycji organizmu człowieka przynosząc zaskakujące efekty m.in. za sprawą tego, że jest znakomicie przyswajalna przez nasz organizm. Ma bardzo intensywny smak, co wykorzystywane jest w koktajlach i suplementach diety, używanych m.in. przez sportowców.

Jak spirulina wpływa na człowieka?

Badania wykazują, że alga ta ma nadzwyczajne właściwości. Obniża możliwość wystąpienia udaru mózgu poprzez zmniejszenie warstwy cholesterolu odkładającej się w aorcie. Tym samym poprawia wydajność serca i pozytywnie wpływa na zagrożenie wystąpienia miażdżycy. Powinna być więc stosowana przez osoby, które na co dzień stosują nieodpowiednią dietę chociażby ze względu na tryb pracy. Badania japońskich naukowców wykazały, że podczas regularnego stosowania tych alg dochodzi do znacznego zmniejszenia wystąpienia zaburzeń sercowo-naczyniowych, a także cukrzycy.

Spirulina jest rośliną, wykorzystywaną również w przeprowadzaniu detoksu organizmu. Dzięki swoim właściwościom pomaga usunąć z niego szkodliwe substancje w tym także metale ciężkie. W wielu krajach dochodzi do zatruć arsenem. W państwach biedniejszych, które nie dbają o ekologię i środowisko, substancja ta występuje również w wodzie pitnej, co doprowadza do gromadzenia się jej w organizmie osób, które ją piją. Badania udowodniły, że podawanie spiruliny w takich przypadkach pozwala na 47% zmniejszenie poziomu arsenu we krwi, w krótkim okresie.

Wykorzystanie spiruliny w dietetyce

Jak łatwo się domyślić, spirulina posiada również właściwości, które mogą być z powodzeniem wykorzystywane w dietetyce. Stosuje się ją do przyspieszenia utraty nadmiaru masy ciała. Jest to bowiem produkt bogaty w łatwo przyswajalne składniki odżywcze (również i białko), co sprawia, że organizm bardzo racjonalnie gospodaruje swoimi zasobami. Wykorzystuje je do wspierania tkanki beztłuszczowej, co z kolei powoduje, że tłuszcze są szybciej usuwane.

Spirulina jest również wykorzystywana przez sportowców, jako produkt dodający energii. Jest ona składnikiem batonów energetycznych, czy też koktajli. Dostępna jest również w tabletkach, jako wspomagacz przy wysiłku fizycznym. Jej działanie opiera się głównie na uwalnianiu cukru z komórek naszego organizmu, co pobudza go do działania.

Zalety stosowania spiruliny

Korzyści wynikających z regularnego spożywania tych alg jest naprawdę wiele. Poprawiają one stan zdrowia, zmniejszają ryzyko zachorowania na różne choroby, oczyszczają organizm, a także pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Spirulina jest produktem nie tyle zdrowym, co potrzebnym człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania. Wykorzystywana może być zarówno przez sportowców, jak i zwykłych ludzi, pragnących zachować swoje ciało w dobrym stanie.

Jaką Spirulinę wybrać?

Z uwagi na dużą popularność zielonych alg, na rynku jest dziś bardzo dużo suplementów zawierających ten składnik. Niestety wiele z nich pozostawia wiele do życzenia dlatego wybierając producenta należy zwrócić uwagę na posiadane przez niego certyfikaty, a także na skład oferowanego produktu. Jedną z ciekawszych propozycji jest Spirulin Plus amerykańskiego producenta Natural Labs LLC, który m.in. rekomenduję swoim Pacjentom. To wysokiej jakości mieszanka zarówno sproszkowanych alg spiruliny jak i alg chlorella.


Spirulin Plus

Spirulin Plus to coś więcej niż tylko sama spirulina. To wieloskładnikowy suplement diety wspomagający detoksykacje i odkwaszanie organizmu, co jak dowodzi wiele najnowszych badań jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Zawarta w Spirulin Plus spirulina zwiększa witalność organizmu, skutecznie wspomaga układ odpornościowy oraz chroni nasz przed konsekwencjami stresu oksydacyjnego.

Spirulin Plus, to także mniszek lekarski, który wspomaga nasz układ trawienny, a więc funkcje wydzielnicze wątroby, a także wspiera nasz żołądek, wątrobę oraz układ moczowy. Dzięki zestawieniu go z pokrzywą zwyczajną i zieloną herbatą suplement skutecznie zwiększa wydalanie nadmiaru wody z organizmu. Z kolei cynk przyczynia się do utrzymania prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej i poprawia metabolizmu makroskładników odżywczych.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ I ZAMÓW

Spirulin Plus
Skład
Spirulin Plus

Spirulin PlusTen produkt zamówić przez Internet. Po prostu kliknij w przycisk powyżej. Dowiesz się tam także nieco więcej na na temat tego suplementu.

SPOSÓB UŻYCIA: Zalecana porcja do spożycia to 2 kapsułki, najlepiej 30 min. przed posiłkiem.
Preparat popić około 300 ml wody.

OSTRZEŻENIA: Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie powinien być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety ani zdrowego stylu życia. Preparat nie jest przeznaczony dla dzieci, kobiet w ciąży oraz karmiących.

Skład

SKŁADNIKI:

 • Sproszkowana spirulina (Arthrospira platensis) [55% protein];
 • sproszkowana chlorella (rozerwane ściany komórkowe) (Chlorella pyrenoidosa);
 • otoczka kapsułki – żelatyna;
 • ekstrakt z liści lucerny siewnej (Medicago sativa L.) 5:1;
 • ekstrakt z korzenia mniszka lekarskiego (Taraxacum mongolicum) 4:1;
 • ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej (Urtica dioica L.) 20:1;
 • ekstrakt z liści zielonej herbaty (Camellia sinensis) [45% EGCG] 20:1;
 • celuloza mikrokrystaliczna;
 • substancja przeciwzbrylająca – sole magnezowe kwasów tłuszczowych; 
 • cytrynian cynku;
 • barwniki – dwutlenek tytanu, tlenki i wodorotlenki żelaza, indygotyna.

Podobne wpisy