Tabletki na odchudzanie

Suplementy w tym wszelkiego rodzaju tabletki na odchudzanie cieszą się coraz większą popularnością. Na rynku znajdziemy ogromny wybór takich preparatów o różnym składzie i działaniu. Czy stosowanie tabletek rzeczywiście przynosi rezultaty? Jakich efektów można się spodziewać?

Odchudzanie nie jest proste i trudno się dziwić, że wiele osób szuka sposobów na łatwiejsze i szybsze pozbycie się zbędnych kilogramów. Przed zainwestowaniem w suplementy warto jednak pamiętać, że są to preparaty wspomagające wagi. Dostarczają one substancji, które w połączeniu z aktywnością fizyczną i odpowiednim odżywianiem mogą pomóc w odchudzaniu, jednak samo przyjmowanie suplementów nie spowoduje, że nagle staniemy się szczupli.

Udostępnij ten artykuł i pomóż swoim znajomym, może poszukują tych informacji.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Jak działają tabletki na odchudzanie?

Suplementy wspomagające odchudzanie mogą w bardzo różny sposób wpływać na organizm. Na rynku dostępne są między innymi tak zwane spalacze tłuszczu, czyli fat burnery. Substancje znajdujące się w tych preparatach przyspieszają spalanie tłuszczu. W skład tabletek wchodzi na przykład kofeina, kwas linolowy i L-karnityna. Kofeina, często stosowana w połączeniu z efedryną, pobudza i zwiększa wydolność fizyczną. L-karnityna umożliwia transport kwasów tłuszczowych do komórek, gdzie mogą zostać wykorzystane do produkcji energii. Fat burnery przyspieszają tempo spalania tkanki tłuszczowej, a także poprawiają ogólną wydolność organizmu, ułatwiając ćwiczenia.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatów, które zmniejszają apetyt. Substancje zawarte w takich tabletkach ograniczają łaknienie, a tym samym również ilość spożywanych kalorii. Często zawierają ocet jabłkowy, guaranę, kofeinę, ananasa. Dobre efekty mogą przynieść suplementy z błonnikiem, który zwiększa swoją objętość w żołądku i daje uczucie sytości. Tabletki z chromem pomagają regulować poziom glukozy we krwi, więc ograniczają ochotę na słodkie przekąski.

Tabletki na odchudzanie zawierają również składniki, których zadaniem jest ograniczenie wchłaniania węglowodanów i tłuszczy, np. chitosan. Preparaty z chitosanem przynoszą efekty, jednak trzeba pamiętać, że na dłuższą metę mogą spowodować niebezpieczne niedobory, ponieważ niektóre witaminy rozpuszczają się jedynie w tłuszczach. W celu zmniejszenia wchłaniania węglowodanów stosuje się fasolaminę, która sprawia, że skrobia, np. z pieczywa, staje się nieprzyswajalna.

Wybierając tabletki na odchudzanie, trzeba wziąć pod uwagę indywidualne preferencje i styl życia. Na przykład osoby, które mają słabość do tłustych dań, mogą odczuć pozytywne rezultaty stosowania preparatów ograniczających wchłanianie tłuszczu. Fat burnery sprawdzą się natomiast w połączeniu z intensywnymi ćwiczeniami.

„Odchudzanie” przez utratę wody

Czy znajdziemy tabletki, które przyniosą szybkie rezultaty bez konieczności zmiany diety i męczących ćwiczeń? Zazwyczaj błyskawiczny spadek masy ciała w przypadku stosowania suplementów na odchudzanie oznacza utratę wody. Rzeczywiście w ten sposób można pozbyć się kilku kilogramów, jednocześnie jest to krótkotrwały efekt. Organizm bardzo szybko uzupełni straty wody i waga ponownie wzrośnie. Trwałe odchudzanie polega na zmniejszeniu ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Jest to jedyny sposób na osiągnięcie efektów, które da się utrzymać także po odstawieniu środków odchudzających.

Niebezpieczne tabletki na odchudzanie

W poszukiwaniu preparatów, które gwarantują błyskawiczne rezultaty, można niestety trafić także na substancje o bardzo negatywnym wpływie na zdrowie. Do najbardziej niebezpiecznych należy na przykład sibutramina. Ta substancja hamująca łaknienie powoduje wiele skutków ubocznych. Działania niepożądane to między innymi nudności, zaparcia, kołatanie serca, nadciśnienie, niepokój. U niektórych osób pojawiają się wykwity skórne, wymioty, pogorszenie widzenia, łysienie, a także zaburzenia cyklu miesiączkowego. Stosowanie preparatu z sibutraminą może stać się przyczyną uszkodzenia serca i zniszczenia wątroby.

Inną niezwykle niebezpieczną substancją jest dinitrofenol. Stosuje się go do produkcji herbicydów i sztucznych barwników. Wprawdzie powoduje bardzo szybkie spalanie tłuszczu, ale jednocześnie stanowi duże zagrożenie dla zdrowia. Może doprowadzić między innymi do uszkodzenia narządów wewnętrznych i udaru mózgu. Dinitrofenol nie jest dopuszczony do sprzedaży jako środek farmaceutyczny i nie znajdziemy go w suplementach z apteki, ale jest składnikiem niektórych preparatów dostępnych w Internecie.

Skuteczność tabletek na odchudzanie

Czy tabletki wspomagające utratę wagi rzeczywiście przynoszą rezultaty? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że nie zastąpią one aktywności fizycznej i diety. Ćwiczenia doskonale spalają kalorie, ale także poprawiają kondycję organizmu i pomagają ograniczyć ryzyko wystąpienia wielu chorób. Dobrze skomponowany jadłospis gwarantuje odpowiednie ilości wszystkich makro i mikroelementów, co zapewnia właściwe funkcjonowanie organizmu. Takich efektów nie dadzą nawet najlepsze preparaty z apteki.

Tabletki mogą okazać się przydatnym wsparciem w czasie walki ze zbędnymi kilogramami. Odchudzanie się nie jest łatwym zadaniem, więc warto skorzystać z każdej dostępnej pomocy. Jednocześnie przyjmowanie suplementów bez wprowadzenia odpowiednich zmian w stylu życia nie przyniesie trwałych rezultatów. Warto pamiętać, że tego typu preparaty można stosować przez kilka tygodni, maksymalnie przez kilka miesięcy. Po tym czasie musimy sobie poradzić z utrzymaniem zdrowej masy ciała bez ich działania. Będzie to bardzo trudne bez wprowadzenia pozytywnych nawyków żywieniowych i systematycznego ruchu.

Do preparatów, które mają gwarantować błyskawiczną utratę wagi bez wysiłku, trzeba podchodzić z ostrożnością. W najlepszym wypadku mogą one zawierać składniki powodujące odwodnienie, w najgorszej sytuacji ich działanie będzie opierało się na substancjach niebezpiecznych dla zdrowia. Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie tabletek na odchudzanie, najlepiej zainwestować w preparaty ze sprawdzonych źródeł, które przeszły odpowiednie testy i zostały legalnie dopuszczone do sprzedaży.

Jakie tabletki na odchudzenie, które polecam.

Suplementy, które skutecznie wspomagają odchudzanie nie narażając nas na przykre konsekwencje to np. GARCINASLIM czy też jagody Acai. Ten pierwszy to ekstrakt z owoców Garcinii Cambogii. Blokuje produkcję tłuszczu i sprawia, że spalanie już nagromadzonego jest bardziej efektywne.

Garcinia Cambogia zawiera m.in. kwas hydroksycytrynowy, który odpowiada, za to, że spożywane pokarmy nie są przetwarzane na tłuszcz, a poziom cholesterolu jest wyrównywany. Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz pod poniższym przyciskiem


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

garcinaslim

Znasz jagody Acai? To owoce bardzo bogate bogate w witaminy (głównie A, C oraz E) , minerały oraz składniki odżywcze co sprawia, że są bardzo silnym przeciwutleniaczem. To naturalny specyfik o działaniu odchudzającym z uwagi na to, że skutecznie stymuluje przemianę materii.


DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Udostępnij ten artykuł i pomóż swoim znajomym, może poszukują tych informacji.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn

Podobne wpisy